Daria Zakrzewska (WOT)
Festiwal teatralny „Figuratywni”
Opiekun: Elżbieta Mikiciuk
I edycja „Figuratywnych”, której tematem przewodnim uczyniłam zmianę konwencji baśni, odbyła się w dniach 5–7 kwietnia 2019 roku. Głównym celem projektu było przybliżenie licealistom oraz studentom formy artystycznej, jaką jest teatr. Jako koordynator przedsięwzięcia chciałam pokazać, że teatr to nie tylko wybitni reżyserzy, aktorzy czy sztuki, ale również forma zabawy czy terapii. Założeniem projektu była organizacja festiwalu, który miał się składać z dwudniowych warsztatów, integracji oraz przeglądu teatralnego. Logo, którego znakiem rozpoznawczym został arlekin w sukience, oddawało energię przedsięwzięcia. Ważnym elementem wydarzenia była lalka o imieniu Sfigurowana, towarzysząca nam przez cały czas. W ramach festiwalu „Figuratywni” zorganizowane zostały: konkurs, warsztaty, integracja dla uczestników oraz gala rozdania nagród.
Festiwal wyróżniono w ogólnopolskim konkursie Project Master.
Etiuda teatralna na temat kobiecości – Izabela Krużyńska i Julia Podlewska (WOT)
Opiekun: Katarzyna Kręglewska
Konferencja poświęcona Cheerleadingowi – Nicole Bolda (WOT)
Opiekun: Katarzyna Kręglewska
Pierwsza w Polsce konferencja popularyzująca cheerleading Cheerleading – Let’s Get To Know Each Other!
Zachęcamy do śledzenia szczegółów na Facebooku:
Strona – https://bit.ly/2OraOan
Wydarzenie – https://bit.ly/2u5SSLL
W razie chęci uzyskania więcej informacji zapraszamy do kontaktu z Organizatorką przez maila (cheerkonferencja@gmail.com) oraz portal Facebook.
Wystawa „Zamknij buzię, otwórz oczy” – Ita Dziurzyńska (ZIA)
Opiekun: Martin Blaszk
Projekt zawierający serię zdjęć oczu ma na celu zwrócenie uwagi odbiorcy na empatię i na to, jak niewiele trzeba żeby zwiększyć jej poziom. Nie mając możliwości wykonania większości fotografii samodzielnie, jak początkowo planowałam, nie mogę sobie rościć do nich praw autorskich. Jednak postanowiłam je pokazać, ponieważ jakiś czas temu zauważyłam niepokojące zjawisko zanikającej w dzisiejszym społeczeństwie empatii. Będąc przekonaną, że jest bardzo dużo dobrych ludzi, odnoszę wrażenie, że okazują swoją dobroć wybiórczo, wyłącznie osobom bliskim. Nie oczekuję od ludzi postawy bezwzględnie altruistycznej, jednak chciałabym, aby nie byli oni pozbawieni empatii wobec osób obcych. Patrząc choćby na fotografię jesteśmy w stanie współczuć.
Więcej o projekcie tutaj.
Zobacz wystawę tu: https://www.zamknijbuzieotworzoczy.pl/
„Musical to my” – Agata Jaranowska (ZIA)
Opiekun: Tomasz Wiśniewski
„Gradova 2020” – Karolina Bonieckiea, Barbara Grabowska, Julia Łangowska, Anna Smolnicka i Oliwia Woźnicka (ZIA)
Opiekun: Tomasz Wiśniewski
„Prawo do muzyki” – Aleksandra Przesmycka (ZIA)
Opiekun: Tomasz Wiśniewski
Zespół W.A.V.E.- we are very evil powstał dość niedawno, bo w 2018 roku. Na drodze swojego życia spotkało się 5 muzyków samouków i ja – wokalistka, Aleksandra Przesmycka, słuchaczka Studium Wokalno- Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Tak stworzyliśmy grupę ludzi, którzy na co dzień wykonują różne zawody, ale pasja w nas jest tak silna, że po pracy spotykamy się, by stworzyć autorską muzykę w gatunku alternatywnego rocka. Po więcej szczegółów zapraszam Państwa na naszą stronę na facebook’u https://www.facebook.com/WeAreVeryEvil/ oraz kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC7lTy8fFYBO7hClO4781zQw.
Wystawa plakatu teatralnego i filmowego – Zuzanna Medygrał i Sonia Rembas (ZIA)
Opiekun: Tomasz Wiśniewski