AKTUALNOŚCI

Ireneusz Krosny – kolejne spotkanie teatralne ZA KULISAMI

Tym razem spotkamy się z aktorem, mimem, specjalizującym się w pantomimie komicznej – Ireneuszem Krosnym. Startujemy 28 czerwca (poniedziałek) o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie!

SZEKSPIR W SPÓDNICY

Może jesteś Szekspirem? Tylko jeszcze nieodkrytym?
Bądź człowiekiem Renesansu, rozwiń swoje zainteresowania, przeżyj teatralną przygodę i OBUDŹ SWÓJ TALENT!
Pomysłodawczynią projektu jest Jadwiga Możdżer. 3-dniowe wydarzenie 11-13.06 WSTĘP WOLNY.

Stowarzyszenie LAMPART – kolejne spotkanie teatralne ZA KULISAMI

Koło Naukowe Teatrologów Brikolaż zaprasza na kolejną odsłonę cyklu ZA KULISAMI. Tym razem spotkamy się z Jolantą Sikorską i Mariuszem Karpowiczem z gdańskiego Stowarzyszenia LAMPART. Stowarzyszenie LAMPART powstało na przełomie 2018/2019 roku z inicjatywy Jolanty Sikorskiej i działa w sferze organizacji pożytku publicznego. Prowadzą oni […]

WARSZTATY – FESTIWAL TEATRALNY FIGURATYWNI

W imieniu Niezależnego Zrzeszenia Studentów zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach online odbywających się w ramach Festiwalu Teatralnego „Figuratywni”.

Fundacja Teatru BOTO ogłasza nabór

Fundacja Teatru BOTO ogłasza nabór na Rezydencję podczas X Festiwalu Teatru Dokumentalnego i Rezydencji Artystycznej Sopot Non-Fiction 2021. Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 21 – 28 sierpnia. Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction to pierwszy w Polsce przegląd poświęcony teatrowi faktu. Jego […]

Artur Barciś – kolejne spotkanie teatralne ZA KULISAMI

Koło Naukowe Teatrologów Brikolaż zaprasza na kolejną odsłonę cyklu ZA KULISAMI. Tym razem spotkamy się z aktorem, reżyserem i scenarzystą – Arturem Barcisiem.  Z naszym gościem porozmawiamy między innymi o definicji aktora charakterystycznego, największych wyzwaniach zawodowych czy ewolucji poglądów na temat pracy artysty scenicznego. Zapytamy […]

Mirosław Niebodajew i Monika Bieszke – kolejne spotkanie teatralne ZA KULISAMI

Niestety, z przyczyn niezależnych od organizatora musimy odwołać spotkanie zaplanowane na 12 kwietnia. O kolejnym terminie poinformujemy niebawem.

Szymon Jachimek – kolejne spotkanie teatralne ZA KULISAMI

Koło Naukowe Teatrologów Brikolaż zaprasza na kolejną odsłonę cyklu ZA KULISAMI. Tym razem spotkamy się z Szymonem Jachimkiem – aktorem, artystą kabaretowym i dramatopisarzem. W drugiej części spotkania zaplanowaliśmy pytania od publiczności. Z naszym gościem porozmawiamy między innymi o procesie tworzenia programu kabaretowego, sztuce improwizacji […]

Teatr Przebudzeni – kolejne spotkanie ZA KULISAMI

Koło Naukowe Teatrologów Brikolaż zaprasza na kolejną odsłonę cyklu ZA KULISAMI. Tym razem spotkamy się z twórcami i instruktorami Teatru Przebudzeni – Moniką Kazimierczyk oraz Dariuszem Wychudzkim. Z naszymi gośćmi porozmawiamy o kulisach ich wieloletniej aktywności w Teatrze Przebudzeni. Poruszymy takie tematy jak proces tworzenia […]

Anna Steller – trzecie spotkanie teatralne ZA KULISAMI

ZMIANA TERMINU SPOTKANIA Z ANNĄ STELLER. Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD ORGANIZATORÓW TERMIN SPOTKANIA Z ANNĄ STELLER ULEGŁ ZMIANIE. ZAPRASZAMY SERDECZNIE 8 MARCA, O GODZ. 18.30.

NASZE PROJEKTY
Teatr przy Stole jest projektem edukacyjnym służącym upowszechnianiu wiedzy o współczesnej dramaturgii polskiej i światowej poprzez aktorskie czytanie sztuk, dopełnione przez prelekcje teatrologiczne.
Pracownia Młodego Humanisty. Pomysłodawczynią projektu jest Natalia Osińska, absolwenta WOT, obecnie doktorantka Wydziału Filologicznego UG. Idea warsztatów skierowanych do uczniów szkoły średniej zakłada cały wachlarz metod aktywizujących, związanych z pracą naukową połączoną z atrakcyjną formą zabawy.
Teatr NieUGiętych działał w latach 2016–2019 jako inicjatywa twórcza grupy studentów UG z różnych kierunków (Wiedza o Teatrze, Zarządzanie Instytucjami Artystycznymi, Filologia Polska, Prawo) oraz kilkorga zafascynowanych sceną licealistów.
Koło Teatrologów Brikolaż. Tworzymy grupę, która wolny czas przeznacza na wymyślanie nowych projektów. Oglądamy i piszemy o teatrze, ale przede wszystkim o nim rozmawiamy, podchodząc do tematów także z pogranicza innych dziedzin.