Fundacja Teatru BOTO ogłasza nabór na Rezydencję

Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction to pierwszy w Polsce przegląd poświęcony teatrowi faktu. Jego formuła to zestawienie Festiwalu z warsztatami twórczymi dla młodych reżyserów, dramatopisarzy i aktorów, którzy podczas tygodniowej rezydencji artystycznej pracują nad swoimi projektami dokumentalnych sztuk i spektakli. Na koniec prezentują efekty w postaci “pracy w rozwoju” podczas otwartego Maratonu Non-Fiction. Publiczność uczestniczy w procesie twórczym: bierze udział w prezentacjach i dyskusjach z twórcami oraz zaproszonymi ekspertami. Na pokazy Maratonu Non-Fiction zapraszani są również kuratorzy i przedstawiciele teatrów. Ma to na celu umożliwienie dalszej realizacji spektakli, zapoczątkowanych podczas pracy warsztatowej oraz ich prezentację podczas kolejnych edycji Festiwalu.

Nabór zgłoszeń trwa od 27 marca do 5 czerwca 2023 roku.

Fundacja Teatru BOTO ogłasza nabór na Rezydencję podczas XII Festiwalu Teatru Dokumentalnego i Rezydencji Artystycznej Sopot Non-Fiction 2023.

12  edycja odbędzie się w terminie od 26 sierpnia do 2 września 2023 roku.

Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction to pierwszy w Polsce przegląd poświęcony teatrowi faktu. Jego formuła to zestawienie festiwalu z warsztatami twórczymi dla młodych reżyserów/reżyserek, dramatopisarzy/dramatopisarek i aktorów/aktorek, którzy podczas tygodniowej rezydencji artystycznej pracują nad swoimi projektami dokumentalnych sztuk i spektakli, na koniec prezentując efekty w postaci “pracy w rozwoju” podczas otwartego Maratonu Non-Fiction. Publiczność uczestniczy w procesie twórczym: bierze udział w prezentacjach i dyskusjach z twórcami oraz zaproszonymi ekspertami. Na pokazy Maratonu Non-Fiction zapraszani są również kuratorzy i przedstawiciele teatrów. Ma to na celu umożliwienie dalszej realizacji spektakli, zapoczątkowanych podczas pracy warsztatowej oraz ich prezentację podczas kolejnych edycji Festiwalu.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminem i wypełnienie aplikacji. Dokumenty do pobrania znajdują się na poniżej:

Regulamin Non Fiction 2023

https://docs.google.com/document/d/1KL6chnczsjfB2l1mO7J5c_Y7ntinK1XD/edit?usp=drive_web&ouid=111748728700511012601&rtpof=true

Karta zgłoszeniowa Non Fiction 2023

https://docs.google.com/document/d/1ufKQyDgx3D69UcMQJfVoHeQzZ8yqHrQl/edit?usp=drive_web&ouid=111748728700511012601&rtpof=true

W tym roku Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction odbędzie się już po raz dwunasty, tak jak w zeszłym roku – w formie stacjonarnej.

Podczas rezydencji artystycznej reżyserzy, dramaturdzy i aktorzy pracują nad projektami teatralnymi do których bazą są reportaże, wywiady, artykuły prasowe i inne materiały dokumentalne. Ich działania kończy Maraton Non-Fiction – dwudniowy, otwarty dla publiczności, pokaz pracy warsztatowej. W tegorocznej rezydencji weźmie udział kilkudziesięciu twórców, a pokazy odbędą się  na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże.

Sopot Non-Fiction to również prezentacje spektakli, które powstały jako efekt poprzednich edycji Festiwalu  oraz przedstawień autonomicznych, reprezentujących nurt teatru dokumentalnego. W tym roku dodatkowym urozmaiceniem Festiwalu będą panele dyskusyjne z publicznością. Zaproszeni goście to osoby związane z ideą Festiwalu, jego kolejnymi edycjami oraz spektaklami, które zostały zapoczątkowane właśnie w trakcie rezydencji.

https://boto.art.pl/index.php/sopot-non-fiction/

marta.cebera@ug.edu.pl

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

فروش فایل آگهی رایگان املاک منطقه 22