Szymon Jachimek – kolejne spotkanie teatralne ZA KULISAMI

Koło Naukowe Teatrologów Brikolaż zaprasza na kolejną odsłonę cyklu ZA KULISAMI. Tym razem spotkamy się z Szymonem Jachimkiem – aktorem, artystą kabaretowym i dramatopisarzem.

W drugiej części spotkania zaplanowaliśmy pytania od publiczności.

źródło: https://pl-pl.facebook.com/sjachimek/

Z naszym gościem porozmawiamy między innymi o procesie tworzenia programu kabaretowego, sztuce improwizacji czy prezentacji nowych skeczów przed publicznością premierową. Poruszymy takie tematy jak źródła sukcesu Kabaretu Limo, projekt Jachimek Tremiszewski TRIO, postać Mariusha i jego hit Czemu nie ma Ciebie tu?. Zapytamy również o receptę na udany żart, relacje na linii artysta kabaretowy – widz, a także o twórczość dramatopisarską Szymona Jachimka.

Startujemy 1 marca (poniedziałek) o godz. 18.45.

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem Microsoft Teams. Prowadzenie: Monika Chybowska oraz Katarzyna Szymańska (studentki III roku Wiedzy o teatrze).

Poniżej link do wydarzenia:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_Y2FjZjVlMzQtNDFhZi00MTFjLTlkYTQtOTRhZTRmYzVlMzgz%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%222d9a5a9f-69b7-4940-a1a6-af55f35ba069%22%2c%22Oid%22%3a%22ef4ca57f-ed9c-47a1-bc3a-ec8a2a90b664%22%7d

Zapraszamy serdecznie!

Szymon Jachimek
Kariera Szymona Jachimka rozpoczęła się w 1999 roku, gdy dołączył do składu grupy Kabaret Limo. Oprócz niego w skład formacji wchodzili Abelard Giza, Wojciech Tremiszewski oraz Ewa Błachnio. Występy w ramach kabaretu Limo przyniosły jego członkom ogólnopolską rozpoznawalność, jednak członkowie grupy realizowali równolegle także swoje solowe projekty. W przypadku Szymona Jachimka były to głównie występy na deskach Teatru Wybrzeżak w Gdańsku. Swego czasu stał się również współzałożycielem i członkiem innej grupy, zajmującej się improwizacją teatralno-kabaretową. Projekt nosił nazwę W Gorącej Wodzie Kompani.W 2011 roku Szymon Jachimek wraz z kabaretem Limo stworzył fikcyjną postać Mariusha, którą odegrał po raz pierwszy na potrzeby filmiku w sieci parodiującego nurt polskiej muzyki tanecznej, czyli disco polo. Premiera nagrania odbyła się 20 listopada 2011 roku na kanale Grupy IMPACT w serwisie YouTube. Trzy lata później Szymon Jachimek zadebiutował na polskiej scenie muzycznej pod tym samym pseudonimem. Szymon Jachimek jako Mariush wydał w 2014 roku album “Usta pełne marzeń”, który nagrał w stylu pastiszu muzyki disco polo. Wcześniej artysta pełnił okazjonalnie funkcję konferansjera, prowadzącego oraz felietonisty. Jako dziennikarz zadebiutował w 2008 roku w portalu Onet w dziale Rozrywka.

marta.cebera@ug.edu.pl

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

فروش فایل آگهی رایگان املاک منطقه 22